12. Sınıf Sınavına Özel Aday Sayısı 5.000 Arttı: Danıştay Görevlisi

hulya

New member
12. sınıf devlet kurulu sınavına özel kayıt yaptıran öğrenci sayısında bir önceki yıla göre 5 bin 500 civarında artış yaşandı. Yetkililer, yeniden sınav yapanların ve notlarını yükseltenlerin sayısının da arttığını söyledi.

Yönetim kurulu üyelerine göre 760.046 öğrenci fen bilimlerine, 381.982 öğrenci sanata, 329.905 öğrenci ticarete, 37.226 öğrenci mesleki kurslara ve 4.750 öğrenci ise ITI kurslarına kaydoldu. (HT FOTOĞRAF)

Salı günü şehirde bir basın toplantısında konuşan Maharashtra Eyalet Orta ve Yüksek Orta Öğretim Kurulu (MSBSHSE) Başkanı Sharad Gosavi şunları söyledi: “34.001 ile karşılaştırıldığında 39.587'den fazla öğrenci 17 No'lu Formu doldurarak sınava özel olarak kaydoldu. .” geçen sene. Müfettişlerin sayısı da 4 bin civarında arttı. Not yükseltmek için gelen özel kişilerin, sınav görevlilerinin ve öğrencilerin sayısı 16.000 puana ulaştı.”

Kriket heyecanını daha önce hiç olmadığı gibi, yalnızca HT'de keşfedin. Şimdi keşfedin!

Gosavi, Milli Eğitim Politikası 2020 müfredatının önümüzdeki iki yıl içinde hayata geçirilmesinin beklendiğini söyledi.

“Bu yıl 12. Sınıf sınavlarına başvuranların sayısının artması, öğrencilerin sınavlara eski müfredata göre girmek istemesinden kaynaklanıyor olabilir” dedi.

Yönetim kurulu üyelerine göre 760.046 öğrenci fen bilimlerine, 381.982 öğrenci sanata, 329.905 öğrenci ticarete, 37.226 öğrenci mesleki kurslara ve 4.750 öğrenci ise ITI kurslarına kaydoldu. Gosavi, “Bilim akışı mühendislik, tıp ve diğer mesleki dersler için yararlı olduğu için popülerdir.” dedi.