90 lık konkasör nedir ?

Munevver

Global Mod
Global Mod
90'lk Konkasor Nedir?

Bir konkasor, bir krcnn calsma prensibine gore tasarlanms bir makinedir. Bir konkasor, musterilerin ozel gereksinimlerine uygun olarak ozel olarak tasarlanms ve uretilmistir. Konkasorler, cogunlukla komur, madencilik, tas ocaklar, cimento ve diger uretim proseslerinde krc veya eslestirici olarak kullanlrlar. Bu makineler, genellikle onemli olcude carpc calsmaya dayanan cesitli olculerde ogutuculer olarak kullanlr.

Konkasorlerin Tasarm ve Calsma Prensibi

Konkasorler, cogunlukla krclara benzer bir tasarma sahiptir. Ancak, konkasorlerde calsma prensibi, krclardan farkldr. Bir konkasorun, bir cene uzerinde ozel olarak tasarlanms cene kafasna sahip olmas gerekir. Cene kafasnn uzerinde bir cesit cknt bulunur. Bu cknt, cene kafasnn calsma alannn uzunlugunu ve genisligini arttrr. Konkasor, cene kafasnn altndaki cenenin uzerinde surekli olarak hareket eder.

Konkasorun Faydalar

Konkasorler, cogunlukla cok yuksek verimlilikle calsr ve cok kucuk parcacklarn ogutulmesine olanak saglar. Bu, uretim verimliligini artrr ve uretim maliyetlerini dusurur. Ayrca, konkasorler, krclara gore daha hafif ve kompakt oldugundan, kurulum ve tasma icin daha az caba gerektirir. Konkasorler, ayn zamanda, krclara gore daha az bakm gerektirir ve calsma suresi daha uzundur.

Konkasorler, cogunlukla cok kucuk parcacklarn ogutulmesi ve uretim proseslerinde cok yuksek verimlilik saglanmas icin kullanlr. Konkasorler, krclardan farkl olarak cene kafasna sahip olmalar ve cene kafasnn uzerindeki ckntlarnn calsma alannn uzunlugunu ve genisligini arttrmas sayesinde uretim verimliligini artrmak icin kullanlr. Ayrca, konkasorler, krclara gore hafif ve kompakt olduklarndan, kurulum ve tasma icin daha az caba gerektirir.