Alanınız: Sürdürülebilir kalkınma çözümleri sağlamak

hulya

New member
Çevredeki köyler Pune Belediye Şirketi (PMC) ile birleştirilirken, kamu görevlileri artan nüfus, geniş alanlar ve belediye personelinin sorumluluklarının aşırı yüklenmesini gerekçe göstererek sivil yapının parçalanmasını istiyor. Okuyucular, vatandaşlığı etkin bir şekilde yürütmek için adımlar önermektedir.

Okuyucular, şirketin iyi yollar gibi temel kentsel kolaylıklar sağlaması gerektiğini belirtiyor. (Resimde) Yol çalışmaları devam ediyor Dhankawdi Palkhi. birleştirilmiş köylerin bir parçası olan. (HT DOSYASI FOTOĞRAFI)

Doğal kaynakları korumak öncelik olmalı

Merkezi olmayan PMC idari nedenlerle iyi bir karar olabilir, ancak doğal kaynak yönetimi söz konusu olduğunda iyi bir karar olmayabilir. Bu karar asıl sorunu kaçırıyor. Bugün şehir taşıma kapasitesini çoktan aşmış durumda ama yine de birçok insan buraya göç ediyor. Buraya gelenleri barındırmak için Pune Büyükşehir Bölgesi Kalkınma İdaresi’nin (PMRDA) sınırlarını çoktan genişlettik. Ancak doğal kaynaklar, coğrafi alanımızı genişlettiğimiz oranda artmıyor. Sonuç olarak, bu “gelişme” zaten doğal kaynaklar üzerinde muazzam bir baskı yaratmıştır. Yeraltı suyu seviyesi etkilenir. Su ve orman kaynaklarının bozulması şimdiden büyük bir sorun haline geldi. Şehrin biyolojik çeşitliliği de etkilenecektir. Bütün bunlar şehrin plansız ve sınırsız genişlemesinden kaynaklanmaktadır. Ve hala devam ediyor. Önce bu temel sorunları çözmemiz gerekiyor. Başka bir yerel ofisin oluşturulması bunun için yapıcı bir çözüm olmayacaktır.

Sachin Punekar

İyi bir temel bakım sağlayın

Şehir genişledikçe, belediye organlarının ademi merkezileştirilmesi gerekmektedir. Ancak mevcut belediye yapısının bölünmesiyle birlikte, yetkililer, etkilenen bölgede yaşayanlara temel hizmetleri sağlayıp sağlayamayacaklarını düşünmek zorunda. Mevcut şirketin su ve iyi ulaşım gibi temel hizmetleri sağlamada başarısız olduğunu düşünüyorum. Son 40 yıldır tüm şehir için iyi ulaşım bağlantıları ve 24 saat su temini sağlama sözlerine rağmen, siyasi liderler ve yönetim sözlerini yerine getirmedi. Bugün hepimiz ciddi trafik sorunlarıyla karşı karşıyayız ve şehrin her bölgesinde 24 saat su bulunmuyor. Dolayısıyla, başka bir yerel teşkilat kurmak için büyük harcamalar yapmadan önce, idarenin bu konuları düşünmesi gerekiyor.

Sunil Mahajan

Sürdürülebilir çözümler iyi yönetişime katkıda bulunabilir

Mevcut kaynaklarımızı düzgün bir şekilde yönetirsek, PMC’nin yetkisi altındaki geniş bölge yönetilebilir. Mevcut belediye yapısı ile belediye organlarında bu alana olan ihtiyacı dile getirebilecek yeterli sayıda temsilci bulunmaktadır. Mevcut yerel yapıyı bölüp yenisini oluşturursak ekonomimize yük olacak devasa bir altyapı gerekecek. Bunun yerine, yönetişimi mevcut kaynaklarla yönetebiliriz. Tek yapmamız gereken, mükerrer harcamalardan kaçınmak ve fonlarımızı düzgün bir şekilde yönetmek. Bu, vatandaşların iyi yönetişimde yardımcı olacaktır.

Harshwardhan Bhusari

Yönetici geniş alanları yönetebilir

Mevcut şirket sınırı zaten ayrı bir belediye şirketi olarak ilan edilecek alanı kapsıyor ve PMC onlara kamu tesisleri sağlıyor. Halkın oy kullanma hakkı var ve önümüzdeki yerel seçimlerden sonra yeterli temsilin olacağına inanıyorum. Dolayısıyla mevcut yönetim sistemini bölmeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Çünkü başka bir belediye şirketi kurduğumuzda ilgili alanlarda temel kolaylıkları sağlamak için ayrı sistemler de oluşturmamız gerekiyor, bu çok zaman ve para gerektirecek. Bunun yerine, belediye organı kalan köyleri de birleştirmeli ve Kentsel Gelişim Komitesi aracılığıyla tesisler sağlamaya odaklanmalıdır. Ayrıca, doğal kaynak yönetiminin yanı sıra farklı kategorilerdeki rezervasyonlarda da yardımcı olur.

Sanjay Kawade