Bitler ve Baytlar: Pune’da başlangıç ve iş haberlerini takip edin

hulya

New member
Lentra akıllı bulut kredilendirme platformunu başlattı

Daha önce Rieom.ai olarak bilinen yapay zeka odaklı kredi riski yönetimi platformu Loanguard’ın satın alınmasının ardından Pepper Advantage, operasyonlarını merkezileştirerek küresel teknoloji gelişimini dönüştürüyor. (TEMSİLCİ FOTOĞRAFI)

Dijital kredilendirme platformu Lentra, her yıl düzenlenen amiral gemisi etkinliği “Lentra Dijital Kredilendirme Zirvesi” sırasında Akıllı Kredilendirme Bulut Platformunu başlattı. Platform, yerel dillerin erişimi genişletmek, işlem hızını hızlandırmak ve operasyonel maliyetleri azaltmak için gelişen ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı. Lentra ayrıca yapay zekanın potansiyelinden yararlanmak ve bankalar ile NBFC’ler için pratik faydalar sağlamak amacıyla yapay zeka destekli üç ürünü piyasaya sürdü ve mevcut ürünlerine 40 yeni işlevsellik entegre etti.

Facebook’ta HT Channel’daki son dakika haberleri ile güncel kalın. Şimdi Katıl

Cummins Hindistan, DATUM’u başlatmak için Repos Energy ile ortaklık kurdu

Cummins India Limited, CII EXCON 2023’te Repos Energy ile işbirliği içinde akıllı bir yakıt yönetim sistemi olan DATUM’un (Data Automated Teller Ultimate Machine) lansmanını duyurdu. İşbirliğinin bir parçası olarak Cummins, DATUM ürün yelpazesini Hindistan’daki geniş dağıtım ağı aracılığıyla pazarlayacak ve dağıtacak.

Cummins India Limited Satış İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Vivek Malapati şunları söyledi: “Şu anda müşteriler yakıt operasyonlarını yönetmede hantal tedarik süreçleri, yakıt hırsızlığı ve katkı maddesi, yüksek rölanti işlemleri ve dengesiz dizel envanteri vb. dahil olmak üzere çok sayıda zorlukla karşı karşıyadır. DATUM “Aşağı yönlü dizel değer zincirinde şeffaflığı artıran ve böylece kullanıcıları için maliyetleri ve operasyonel verimliliği artıran bir çözüm sunuyor.”

Pepper Advantage Pune’da küresel teknoloji merkezi açtı

Daha önce Rieom.ai olarak bilinen yapay zeka odaklı kredi riski yönetimi platformu Loanguard’ın satın alınmasının ardından Pepper Advantage, operasyonlarını merkezileştirerek küresel teknoloji gelişimini dönüştürüyor. Pepper Advantage, 50 araştırmacı, programcı ve analistten oluşan çekirdek bir ekiple teknoloji merkezini Pune’da açtı. Bu stratejik merkez, Pepper Advantage’ın teknoloji geliştirmesinde sinir merkezi olarak hizmet verecek ve Hindistan, Endonezya, Orta Doğu ve diğer Güneydoğu Asya ve Avrupa pazarlarındaki müşterilere hizmet veren ürünleri yönlendirecek.

Vedantu 30 çevrimdışı merkez açıyor

Vedantu, hizmetlerinde önemli bir genişleme olduğunu ve Pune dahil Hindistan’ın birçok şehrinde JEE, NEET ve Hazırlık kursları için 30’dan fazla çevrimdışı merkez açmayı planladığını duyurdu. En son teknolojiye sahip altyapıyı ve uzman rehberliğini kullanan bu yeni çevrimdışı merkezler, öğrencilere genel öğrenme deneyimlerini geliştiren destekleyici bir öğrenme ortamı sağlar. Pune dışında Delhi, Patiala, Nagpur, Muzaffarpur, Bangalore, Chennai, Coimbatore, Madurai, Trichy, Puducherry, Haydarabad, Visakhapatnam ve Vijayawada’da çevrimdışı merkezler açılacak.

InfoVision, 2023 Zinnov Bölgelerinde Liderlik Derecelerini Güvenceye Aldı

InfoVision, ER&D ve Dijital Mühendislik Hizmetleri 2023 Derecelendirmelerinin Zinnov Bölgelerinde tanındığını duyurdu. InfoVision üst üste ikinci yıl beş temel kategoride lider olarak kabul edildi ve teknolojik yenilik ve dijital mühendislikte ön sıradaki konumunu güçlendirdi.

InfoVision Başkanı Sean Yalamanchi şunları söyledi: “Yeni nesil yapay zeka teknolojilerini geliştirmeye odaklanmamız, yapay zeka/öğrenme, artırılmış gerçeklik, IoT ve 5G konusundaki uzmanlığımızla birleştiğinde, dijital dönüşümün kriterlerini yeniden tanımlamamızı sağlıyor …”