Bits’n’bytes: Pune’da başlangıç ve iş haberlerini takip edin

hulya

New member
Venlo, sınır ötesi ödemeler için UPI tabanlı uygulamayı başlattı

Pune’dan Fibe (eski adıyla EarlySalary), 2009’a kadar sağlık giderleri kredisi sunmak için Pristyn Care ile iş birliği yaptı. €CareNow PayLater teklifinin bir parçası olarak ücretsiz EMI’de seçmeli tedaviler için 10 lakh. (TEMSİLCİ FOTOĞRAF)

Bir neo-bankacılık platformu olan Pune merkezli Venlo, sınır ötesi ödemeler için UPI tabanlı bir uygulama başlattı. Uygulama, kullanıcıların dünya çapında birden fazla hesap, cüzdan veya ödeme uygulaması bulundurmadan ilgili para birimlerini paylaşmasına ve harcamasına olanak tanır. Kullanıcıların çok para birimli banka hesaplarına sahip olmalarına ve Hindistan’da UPI aracılığıyla yerel olarak harcama yapmalarına olanak tanır. “Sınır ötesi ödemelerin hâlâ büyük bir aksamaya maruz kalacağına inanıyorum. Günümüzün teknoloji dünyasında, yabancı bir ülkedeki ödemeler sorunsuz ve komisyonsuz olmalıdır. 2021’de Pune merkezli Neo-Bank’ı kuran ve erken aşama hızlandırma fonu 9Unicorns tarafından desteklenen Kushal Prakash, “Neredeyse tüm sınır ötesi ödeme sorunlarını çözen küresel bir uygulamaya ihtiyaç var.”

Fibe, Pristyn Care ile çalışıyor

Pune’dan Fibe (eski adıyla EarlySalary), 2009’a kadar sağlık giderleri kredisi sunmak için Pristyn Care ile iş birliği yaptı. €CareNow PayLater teklifinin bir parçası olarak ücretsiz EMI’de seçmeli tedaviler için 10 lakh. Hizmet, sağlık sigortası tarafından karşılanmayan harcamalar için de geçerlidir. Tedavi geri ödeme maliyetleri 3 ay ile 2 yıl arasında değişmektedir.

Fibe’nin Baş Dağıtım Sorumlusu Amol Maheshwari şunları söyledi: “Bu ortaklık aracılığıyla, zamanında cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyan herhangi bir Hintliyi mali kaygılar olmadan desteklemeyi amaçlıyoruz.”

Pristyn Care’in Kurucu Ortağı Harsimarbir Singh, “Fibe ile ortaklığımız hasta merkezli tekliflerimizi güçlendirecek ve hastalara gelişmiş tıbbi tedaviler getirmemize yardımcı olacak” dedi.

Sona Comstar, Chakan’da yeni tesisin açılışını yaptı

Sona BLW Hassas Dövülerek Ltd. (Sona Comstar), Pune, Chakan’da ikinci en büyük üretim tesisini açtı. Yeni tesisin yaklaşık 11,8 milyon dişli üretim kapasitesi var ve bunun MY25’in sonunda 20,1 milyon diferansiyel dişliye ulaşması bekleniyor. Santral için gerekli toplam yatırım tutarı tahmin edilmektedir. €231 milyon. 10 dönümlük bir alanı kaplayan yeni tesis, EV ve EV dışı uygulamalar için aktarma organları ürünleri üretecek ve Hindistan’daki ve dünya çapındaki müşterilere hizmet verecek.

Sona Comstar’ın Başkanı Sunjay Kapur şunları söyledi: “Bu son teknoloji tesisin otomotiv endüstrisinde yeni standartlar belirleyeceğinden ve Hindistan’ın üretim mükemmelliğini küresel bir platformda belirleyeceğinden eminiz. Sona Comstar, 2005 yılında Bhosari’deki ilk fabrikasında hassas dövme diferansiyel dişlileri üretmeye başladı.”

Cattini Transmission’a yatırım yapmak €Sanaswadi’de 200 milyon kurulumlu üretim tesisi

Cattini Transmission Holding ve kardeş şirketi Cattini E Figlio, Başkan Lorenzo Cattini’nin Pune, Sanaswadi’de bir üretim tesisi kurmak için yatırımlarını tamamladığını duyurdu. Cattini Hindistan yatırım yapacak €Tarım, inşaat ve ticari araçların 2024 yılı Ocak ayına kadar işletmeye alınması ve üretimine başlanması beklenen projenin ilk fazında 200 milyon lira” diye konuştu. Cattini Hindistan Direktörü Thomas Mathew, “Hindistan’daki yeni fabrika istihdam fırsatları yaratacak ve yerel ekonominin gelişmesine katkıda bulunacak” dedi.

Good Glamm Group, e-ticaret etkinleştirici GoKwik’i entegre ediyor

Good Glamm Group, Hindistan genelinde Teslimatta Nakit (COD) hizmet kapasitesini genişletmek ve menşee dönüş riskini azaltmak için e-ticaret sağlayıcısı GoKwik ile ortaklık kurdu. GoKwik ayrıca girişimin COD hizmet kapasitesini üçüncü ve dördüncü kademe şehirlerin yanı sıra ülke çapındaki uzak şehirlerde genişletmesine yardımcı olacak.

“Hindistan’da e-ticaretin hızlı büyümesiyle, teslimatta güvenilir bir nakit hizmeti ve verimli RTO yönetimi sağlayarak çevrimiçi alışveriş deneyimimizi geliştirmemiz gerektiğini fark ettik. GoKwik ile ortaklık yapmak tam da bunu yapmamızı sağladı,” dedi Good Glamm Group Grup Büyüme Sorumlusu Manan Jain.