Bits’n’bytes: Pune’da başlangıç ve iş haberlerini takip edin

hulya

New member
THB arttı ₹164 crore büyüme sermayesi turu

Tata Technologies, Yazılım Tanımlı Araçlar (SDV) ve Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri (ADAS) alanlarında işbirliği yapmak üzere TiHAN IIT Haydarabad ile bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzaladı. (TEMSİLCİ FOTOĞRAF)

Kurumsal sağlık hizmeti SaaS şirketi THB (Technology l Healthcare l Big Data Analytics) duyuruldu ₹Filter Capital ve Edelweiss Discovery Fund Series – I liderliğindeki bir büyüme sermayesi turunda 164 crore finansman. Tura diğerleri arasında Cornstone Venture Partners Fund (CSVP) ve Healthquad da katıldı. THB, fonları operasyonlarını küresel olarak genişletmek ve Güney Asya, Orta Doğu ve Güneydoğu Asya’daki mevcut ülkelerdeki büyümeyi hızlandırmak için kullanacak.

THB’nin MD ve Grup CEO’su Akansh Khurana şunları söyledi: “THB’nin 300’den fazla yazılım ve veri mühendisi, doktoru, danışmanı ve analisti, derin klinik içgörüler sağlıyor ve şu anda 10’dan fazla ülkede 150’den fazla sağlık şirketine hizmet veriyor. Sağlık hizmetlerinde büyük veri teknolojisi, bu on yılda muazzam bir büyüme fırsatı sunuyor. THB, müşterilerine sağlık hizmeti veri kümelerinden tam olarak yararlanmalarını ve somut bir büyüme elde etmelerini sağlayacak kapsamlı bir veri kullanım senaryoları paketi sağlamayı hedefliyor.”

Cantable Retail Varlığını Genişletiyor

Cantabil Retail India, Punawale’deki 11. perakende mağazasının açıldığını duyurdu ve ayak izini Hindistan genelinde 449 mağazaya genişletti. Cantabil Retail India Ltd. Direktörü Deepak Bansal şunları söyledi: “Markamız her yaştan orta sınıf tüketicimiz tarafından iyi karşılandı ve beğenildi.”

CredR, Güneydoğu Asya ve Afrika’ya açılıyor

İkinci el iki tekerlekli araçlar için çevrimiçi pazar yeri CredR, Güneydoğu Asya ve Afrika’daki faaliyetlerini ₹8.2 crore ilk yatırım. Şirket, bu bölgelerdeki müşterilerine benzersiz bir değer teklifi sunmak için CredR Connect, CredR Refresh ve CredR.com olmak üzere üç uygulamadan oluşan teknoloji yığınından yararlanmayı planlıyor.

CredR’nin kurucu ortağı Nikhil Jain şunları söyledi: “Son istatistiklere göre, 2019’da Kenya’da yaklaşık 180.000 motosiklet satıldı, Endonezya’da 4,6 milyonun üzerinde ve Vietnam’da 3,1 milyonun üzerinde motosiklet satıldı. Salgının getirdiği zorluklara rağmen sektör, 2021’in üçüncü çeyreğinde önemli bir gelir artışı kaydederek toparlanma belirtileri gösterdi. Kullanılmış iki tekerlekli araç pazarının, yeni iki tekerlekli araç pazarından 1,5 ila 2 kat daha büyük olması, bu pazardaki oyuncular için muazzam bir potansiyele işaret ediyor. CredR, Güneydoğu Asya ve Afrika’daki büyümesini desteklemek için yerel bayiler ve distribütörlerle çalışacak.”

Startup CEO’ları İK toplantısına katılıyor

Ajeenkya DY Patil Üniversitesi-Yönetim Okulu, bilgi teknolojisi, finans, eğitim teknolojisi, otomotiv ve üretim sektörlerindeki çeşitli startup ve köklü kuruluşlardan İK liderleri ve CEO’larının katıldığı İK’da Dijital Dönüşüm konulu İK Toplantısına ev sahipliği yaptı. EdMyst CEO’su Vivek Gupta, “Başlangıç ekosisteminde, dijital teknolojiler tüm işe alım sürecini basitleştirdi, bu da yetenekli ve yetenekli bir iş gücünün çekilmesine yardımcı oldu.”

Ajeenkya DY Patil Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Hrridaysh Deshpande şunları söyledi: “Hindistan’ın 2030 yılına kadar yaklaşık 300 milyon genci istihdam etmesi bekleniyor. Bu demografik değişimler, ülkenin ekonomik büyümesi ve mesleki gelişim süreçleri üzerinde derin bir etkiye sahip olacaktır.” Bu nedenle, yüksek öğretim kurumlarının, beceri eksiklikleri, yetenek eksiklikleri ve değişen insan kaynakları endüstrisi gibi insan kaynakları endüstrisindeki zorlukları ele almak için bütüncül bir yaklaşım benimsemesi zorunludur. öğrencilerin ve öğretim üyelerinin ihtiyaçları.”

Tata Technologies ve TiHAN-IIT Hyderabad, SDV üzerinde işbirliği yapıyor

Tata Technologies, Yazılım Tanımlı Araçlar (SDV) ve Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri (ADAS) alanlarında işbirliği yapmak üzere TiHAN IIT Haydarabad ile bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzaladı. İşbirliği, ürün geliştirme zaman çizelgelerini optimize eden platformların ve kavram kanıtlarının (POC) geliştirilmesine odaklanacak. ve TiHAN’daki Tata Technologies mühendisleri için yeni teknoloji alanlarında beceri kazandırma ve uygulamalı eğitim sağlar.

Tata Technologies CEO’su MD Warren Harris, “Bu işbirliği sayesinde, birlikte çalışmak ve otomobil üreticilerinin harika ürünler tasarlamasına ve üretmesine yardımcı olan SDV’lerde ve ilgili teknolojilerde yeniliği desteklemek istiyoruz” dedi.

EFC Hindistan Ahmedabad’a giriyor

Pune merkezli EFC (I) Limited (Girişim Kolaylaştırma Merkezi), Ahmedabad’daki Nehru Nagar’da 50.000 fit karenin üzerindeki ilk ortak çalışma alanı “Sprint”i açtı. EFC(I) Limited’in Kurucusu Umeash Sahhaaii şunları söyledi: “Gujarat’ın girişimci hakimiyeti ve kişi başına yüksek tüketimi göz önüne alındığında, Ahmedabad’da yüksek kaliteli olanaklar, küresel güvenlik, yönetim vb. uyumluluk standartları ve gelecekte devlet için yüksek büyüme potansiyeli görmek.

2014 yılında Sahhaaii tarafından kurulan EFC(I) Ltd’nin Maharashtra, Haydarabad, Tamil Nadu, Karnataka, Gujarat, Uttar Pradesh ve Batı Bengal gibi eyaletlerde 35’ten fazla merkezi bulunmaktadır.