Bunaltıcı sıcak, Pune RTO’nun sabah lisans testlerine başlamasını ister

hulya

New member
Pune Bölgesel Taşımacılık Ofisi (RTO), son birkaç aydır öğrenci ve kalıcı ehliyet testlerine verilen cesaret verici yanıt ve artan cıva seviyeleri nedeniyle, sabah 7’den beri halka lisans testi yuvaları vermeye başladı.

Adaylar Pazartesi günü Phulenagar RTO’da iki tekerlekli araç testinde. (Shankar Narayan/HT PHOTO)

Pune Bölgesel Taşımacılık Sorumlusu Ajit Shinde şunları söyledi: “Son aylarda hem öğrenme hem de kalıcı lisans testlerine iyi bir yanıt geldi ve 2023 başvurularında verilen lisansların / tutulan testlerin sayısı arttı ve ayrıca başladığımız yükselen sıcaklıklar Ehliyet sınav yerlerini sabah 7’ye kadar tahsis edin. İnsanların bunaltıcı sıcakta sınava girmekte zorlandıklarını gördük, bu yüzden şimdi sabahları kalıcı ehliyet sınavını yapıyoruz.”

İki tekerlekli ve dört tekerlekli öğrenci ehliyeti sınavı çevrimiçi olarak veya Sangamwadi RTO ofisinde yapılabilir. İki tekerlekli kalıcı ehliyet testi için, başvuranların Alandi Yolu üzerindeki Phulenagar RTO ofisine gitmeleri gerekirken, dört tekerlekli kalıcı ehliyet testi için Bhosari Phata Chowk’taki IDTR test pistine gitmeleri gerekir.

Başvuran Aditya Mohite şunları söyledi: “Geçen hafta iki tekerlekli kalıcı ehliyet sınavım için Phulenagar RTO ofisine gittim ve sabah 8’de randevum vardı. Sınav öğleden önce olduğu ve zamanında ofiste olduğum için bu benim için büyük bir rahatlama oldu. Bu, Pune RTO’nun halka büyük rahatlama getiren iyi bir girişimidir.”

Pune RTO’ya göre, yeni yılın başından bu yana hem öğrenim hem de kalıcı lisans başvurularında artış oldu. Ardışık üç ay boyunca, RTO her ay 25.000’den fazla lisans verdi. Ulusal Ulaştırma Ofisi tarafından, özellikle eğitim kurumlarında, lisans almak için çeşitli bilinçlendirme kampanyaları yürütüldü ve bunlar meyvesini verdi.