CM Yardım Fonu’ndan mali yardım alma süreci oldukça basittir

hulya

New member
PUNE

Başbakan’ın sağlık dairesi ödeme yaptı ₹13.000’den fazla fakir ve muhtaç hastaya 112 crore mali yardım. (HT FOTOĞRAF)

Maharashtra Baş Bakanları Yardım Fonu Tıbbi Departmanı, tıbbi bakım için mali yardım başvurusunu kolaylaştırdı. Yetkililer Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Maharashtra sakinlerinin artık bakanlığı şahsen ziyaret etmeden ‘CMRFF’ uygulaması aracılığıyla yardım başvurusunda bulunabileceklerini söyledi. Son 14 ayda Başbakanlık Sağlık Dairesi ödeme yaptı ₹13.000’den fazla fakir ve muhtaç hastaya 112 crore mali yardım.

Başbakan Eknath Shinde’nin onayıyla Başbakanlık Yardım Fonu kapsamındaki mali yardım için uygunluk kriterlerine daha önce kapsanmayan çeşitli hastalıklar eklendi.

Anjiyoplasti, bypass cerrahisi, kanser cerrahisi, kemoterapi, diyaliz ve koklear implant cerrahisi kapsanan prosedür ve tedaviler arasındadır.

Yetkililere göre artık her türlü organ nakli, trafik kazaları, elektrik kazaları, doğuştan çocuklarda kalp ameliyatları vb. desteklerden yararlanabilecek.

“CM’nin tıbbi yardım ekibi eyalet çapında binlerce insanın hayatta kalmasına katkıda bulundu.” Umudunu kaybetmiş birçok hastanın hayatını neredeyse kurtardı. Birim, yoksul ve muhtaç hastaların pahalı, yüksek kaliteli ameliyatları karşılamasına yardımcı oluyor. Başbakanlık Yardım Birimi başkanı Mangesh Chivte, daha fazla ihtiyaç sahibi vatandaşın öne çıkıp tesisten faydalanması gerektiğini söyledi.