Devlet müfredatına ilişkin geri bildirimler 29 Şubat'a kadar kabul edilecek

hulya

New member
Devlet Müfredat Çerçevesi – Okul Eğitimi (SCF-SE), 2020 yeni eğitim politikasının uygulanması dikkate alınarak Ulusal Müfredat Çerçevesi – Okul Eğitimi (NCF-SE) incelendikten sonra derlendi.

Devlet Müfredat Çerçevesi – Okul Eğitimi (SCF-SE), Ulusal Müfredat Çerçevesi incelendikten sonra derlendi. (TEMSİLCİ GÖRÜNTÜ)

Devlet Eğitim Araştırma ve Eğitim Konseyi ortak yöneticisi Shobha Khandare, paydaşları 29 Şubat'a kadar kabul edilecek müfredat hakkında geri bildirimde bulunmaya davet etti.

Kriket heyecanını daha önce hiç olmadığı gibi, yalnızca HT'de keşfedin. Şimdi keşfedin!

“Okul eğitimine yönelik devlet müfredatı, NEP uygulaması kapsamında hazırlandı ve geri bildirimler kabul ediliyor. Dil, matematik, fen, sanat, beden eğitimi, sosyoloji ve disiplinler arası eğitimin yanı sıra mesleki eğitim, okul kültürü ve süreç destek sistemi ve zamanlar arası alanlar da 29 Şubat'a kadar teslim edilebilir.” dedi Khandare.

Öğretmenlerin, velilerin, öğrencilerin, bölge yetkililerinin ve bilgili vatandaşların müfredata ilişkin görüş, geri bildirim ve önerileri alınacak ve değişiklikler buna göre yapılacaktır.

“Öğrencilerimizin geleceği açısından önemli olduğundan Devlet Müfredat Çerçevesine ilişkin tekliflerimizi sunmak için sabırsızlanıyoruz. Bu sürecin eğitim sektöründe birçok yeni değişikliği beraberinde getirmesi bekleniyor” dedi kıdemli eğitimci Prof Ganesh Swaminathan.