“Geç, takip et, saldır”: Pune'daki sürüş saldırganlığı davasında ne oldu | Hindistan'dan son haberler

hulya

New member
21 Temmuz 2024 13:31 IST

Yolda yaşanan saldırganlık vakasında, bir adamın scooter kullanan iki çocuklu bir kadına saldırdığı ve onu yolda kanlar içinde bıraktığı söyleniyor.

Pune, Maharashtra'da 27 yaşındaki bir kadın, direksiyon başında yaşanan bir saldırganlık vakasında vahşice dövüldü ve kanlar içinde yolda kaldı. Olay, kadının iki çocuğuyla birlikte scooter üzerinde seyahat ettiği sırada kentteki Baner Paşan Yolu üzerinde meydana geldi. Polis, olayın cumartesi öğleden sonra meydana geldiğini söyledi.

Pune Kadını Sürüş Saldırganlığı Olayında Saldırıya Uğradı (Videodan Ekran Görüntüsü)

Kurban polise verdiği ifadede, o zamandan beri tutuklanan yaşlı bir adam ve karısının, çocuklarıyla birlikte scooter'ına binerken kendisine yetişmeye çalıştığını iddia etti. Adamdan kaçmaya çalıştığını ancak adamın hızlanmaya devam ederek arkasına geçtiğini söyledi.

Sosyal medyada viral olan Haberda kadının ağlayarak ve burnu kanayarak yaşananları anlattığı görülüyor. Adamın, ona acımasızca saldırarak kanamaya neden olana kadar 2 kilometreden fazla bir süre boyunca onu takip ettiğini iddia etti.

“Bu adam neredeyse 2 kilometre arkamda hızla gidiyordu ve ben ona geçiş yapmak için sola doğru sürdüm, o sırada beni aniden yolun sol tarafına doğru itti, öfkeyle arabasından indi ve bana o kadar sert vurdu ki anında kanamaya başladım. Videoda kadının sesi duyulabiliyor.

(Video her izleyiciye uygun olmayabilir. İzleyicinin takdirine bağlıdır.)

Kadınlar ayrıca son dönemde Pune'da kamu düzeninin bozulduğunu söyleyerek şehir yönetiminden adalet talebinde bulundu. Artık viral olan Haberda “Nereye gittiğimizi bilmiyorum” dedi.

Olayın ardından hemen polisi arayan kadın, tedavi için yakındaki bir hastaneye götürüldü. Davanın iki sanığı (yaşlı adam ve karısı) kısa süre sonra tutuklandı.

Polis, Bharatiya Nyaya Sanhita'nın (BNS) 118(1), 74, 115(2), 352 ve 3(5) Maddeleri ve Motorlu Taşıtlar Yasası uyarınca sanıklara karşı suçlamalarda bulunulduğunu ve davanın şu adreste kaydedildiğini söyledi: Chaturshrangi polis karakolu.

Bu dava, Pune'da reşit olmayan bir çocuğun, iki bilişim uzmanının ölümüne yol açan sarhoşken vur-kaç suçuyla suçlanmasından iki ay sonra geldi.

PTI'dan gelen girdilerle

Haberler / Hindistan Haberleri / “Solla, takip et, saldır”: Pune'daki sürüş saldırganlığı davasında ne oldu?