Halk Merkezleri 1 Haziran’dan beri faaliyete geçmiyor

hulya

New member
1 Haziran itibariyle 91 kadar belediye merkezi çalışmayı durdurduğu için, Aadhar kayıt ve güncelleme çalışmaları durma noktasına geldi ve vatandaşlara sonsuz rahatsızlık veriyor. Bölge bilgi ofisi, 91 belediye merkezinin 1 Haziran itibarıyla faaliyetini durdurduğunu doğruladı.

Pune’daki Maha E-Seva Kendra. (Pratham Gokhale/HT Fotoğrafı)

Pune bölgesi Aadhar koordinatörü Manoj Jadhav şunları söyledi: “Bazı şehir merkezlerinin iki haftadır kapalı olduğu doğru. Bu, ilçe düzeyinde bir sorun değildir; Sorun merkezi sistemde. Ancak bu merkezlerin çoğunun önümüzdeki iki gün içinde faaliyete geçmesini umuyoruz” dedi.

“Hindistan Benzersiz Kimlik Kurumu (UIDAI), operatörler için bilgi güncelleme eğitimi düzenledi ve bunun için bir sertifika alacaklar. Jadhav, iki merkezin faaliyetlerine yeniden başladığını ve geri kalan merkezlerin önümüzdeki iki ila üç gün içinde faaliyete geçeceğini söyledi.

Bir vatandaş olan Prashant Bahirat şunları söyledi: “Aadhar’ımı güncellemek ve cep telefonu numaramı bağlamak için iki belediye merkezini ziyaret ettim. Ancak iki merkez de iki gün sonra gelmemi söyledi.”

Bir vatandaş olan Snehal Sharma, “Cep telefonu numaramı Aadhar’ıma bağlamak istiyorum, ancak belediye merkezlerindeki insanlar merkezler çalışmadığı için birkaç gün sonra gelmemi söylüyorlar” dedi.

Bir toplum merkezi operatörü, adının açıklanmaması koşuluyla şunları söyledi: “Bir eğitim oturumuna katıldık ama bu yalnızca bir gün sürdü. Ancak merkezleri sadece eğitim ve sertifikalarımızı yüklemek için kapattılar. Her gün 30-40’tan fazla vatandaş bilgi almak için merkezi ziyaret ediyor ama onlara tatmin edici bir cevap veremiyoruz.”