Hindistan'ın en yeni milyarderi, MBA eğitimi alırken RBI'da stajyerlik yapıyordu. Saurabh Gadgil'le tanışın | Trendde

hulya

New member
PN Gadgil Jewellers'tan Saurabh Gadgil, şirketin geçen ay piyasaya çıkmasının ardından Hintli milyarderler kulübüne katıldı. Altıncı nesil Pune merkezli işadamı, PN Gadgil Jewellers veya PNG Jewellers'ın başkanı ve genel müdürüdür.

Saurabh Gadgil, MBA eğitimi sırasında RBI'da staj yaptı. (LinkedIn/Saurabh Gadgil)

Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre Gadgil'in net değeri, halka arzdan bu yana yaklaşık 1,1 milyar dolara yükseldi. PN Gadgil Jewellers'ın hisse fiyatı listelenmeden bu yana yüzde 61 arttı

47 yaşındaki Gadgil eski bir ulusal satranç oyuncusu.

LinkedIn profilinde şöyle yazıyor: “Ulusal düzeyde eski bir satranç oyuncusu olarak, hayatta otuz adım ilerisini düşünmek benim için bir alışkanlık haline geldi.”

“1998 yılında aile şirketi PNG Jewellers'ın yönetimini devraldığımda bu alışkanlığın bana özellikle faydası oldu.”

Bloomberg'e göre Saurabh Gadgil, eşi Radhika ve diğer iki aile üyesi 2023-24'te evlerine toplam 272,4 milyon rupi (3,2 milyon dolar) tazminat aldı.

MBA sırasında RBI stajı

Gadgil, B.Com'unu Pune'daki Brihan Maharashtra Ticaret Koleji'nde tamamladıktan sonra şehirdeki Symbiosis Üniversitesi'nde MBA yaptı.

Gadgil, Symbiosis'teyken Hindistan Merkez Bankası'nda (RBI) staj yaptı.

“Altın piyasasını ve onun küresel ortamda nereye gidebileceğini iyice araştırdım ve anladım. Gadgil, 2018'de Hindustan Times'a “Sonunda şirkete katıldığımda bu bana çok yardımcı oldu” demişti.

PN Gadgil Kuyumculuk Hakkında

Bloomberg'e göre PN Gadgil Jewellers, 1832 yılında Maharashtra'nın Sangli kasabasındaki patikada altın takılar satan Ganesh Narayan Gadgil tarafından kuruldu.

Şirketin ürünleri öncelikle amiral gemisi markası “PNG” ve çeşitli alt markalar altında, 39 perakende mağazası (31 Temmuz 2024 itibarıyla) ve web siteleri dahil çeşitli çevrimiçi pazar yerleri dahil olmak üzere birden fazla kanal aracılığıyla satılmaktadır.