Kazada bacaklarını kaybeden muhtaç hasta, daha sonra Sassoon Hastanesi'ndeki doktorlar tarafından terk edildi: aktivist

hulya

New member
Pune: Bir otobüsün bacaklarının üzerinden geçmesinin ardından tedavi için devlet tarafından işletilen Sassoon Genel Hastanesi'ne kaldırılan yoksul bir adamın, daha sonra bir doktor ve meslektaşı tarafından tıbbi tesisten çıkarılıp kilometrelerce uzakta bir yola terk edildiği iddia edildi. Sosyal hizmet uzmanı.

HT resmi

Pune polisinin, bir sosyal örgütün üyelerinden gelen şikayete dayanarak Bharatiya Nyaya Sanhita'nın 125. Maddesi uyarınca doktora karşı suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

PTI'ya konuşan örgüt üyelerinden Ritesh Gaikwad, yoksul ve sokakta yaşayan insanlar için çalıştıklarını söyledi.

“Normalde bu tür hastaları acil durumlarda tedavi için Sassoon Genel Hastanesine götürüyoruz. Ancak son zamanlarda yoksul hastaların hastane yetkilileri tarafından terk edildiğini öğrendik” dedi.

Gaikwad, “Daha sonra bir tuzak kurmaya karar verdik ve geceleri hastane çevresinde nöbet tuttuk ve ben de otomatik çekçek sürücüsü olarak hareket ettim” dedi.

22 Temmuz sabahı erken saatlerde, bir arabanın içinde kapının önünde dururken, Sassoon Hastanesi'nden bir doktor ona yaklaştı ve bir hastayı dışarı çıkarmak istediklerini söyledi.

“Hemen kabul ettim ve bir yolculuk teklif ettim. Bacakları olmayan hasta aracımda otururken bisikletteki iki doktor onları takip etmemi istedi” dedi Gaikwad.

Doktorları Yerwada'daki akıl hastanesine kadar takip ettiğini ve doktorların onu bir banyan ağacının altına bırakıp oradan ayrıldığını söyledi.

Sosyal hizmet uzmanı, “Daha sonra polis kontrol merkezini ve acil servis 108'i aradım ve hastayı şu anda 12. koğuşta tedavi gördüğü Sassoon Hastanesi'ne geri götürdüm” dedi.

Bu olaydan sonra hastanenin dekanıyla temasa geçerek olayla ilgili açıklama istediklerini sözlerine ekledi.

“Doktorların hastane yönetimi tarafından görevden uzaklaştırıldığı yönünde bilgi aldık” dedi.

Bu arada örgütün bir diğer üyesi Dadarao Gaikwad, BNS'nin 125. Maddesi uyarınca Yerawada polis karakoluna doktor ve meslektaşı hakkında şikayette bulundu.

Sassoon Hastanesi Dekanı Dr. Eknath Pawar, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını ve olaya karışan doktorların açığa alındığını söyledi.

Hastanın adının Nilesh olduğunu, Madhya Pradesh'ten geldiğini ve 16 Haziran'da kendisine otobüs çarpması sonucu hastaneye kaldırıldığını söyledi.

“Ortopedi bölümünde tedavi altına alındı. 27 Haziran'da ameliyata alındı. İki gün önce hastanın hastaneden kaçtığı bilgisi bana verildi” dedi.

Dr. Pawar, hastaneye kaldırıldığında eve dönmekte ısrar ettiğini söyledi.

Hastanın terk edildiğine ilişkin iddiaların sorulması üzerine ise böyle bir olayın yaşanması durumunda sorumlular hakkında gerekli işlemlerin yapılacağını söyledi.

Bacakları olmayan hastanın Yerwada'ya nasıl gidebildiği sorulduğunda ise soruşturma başlatıldığını söyledi.

Bu makale, metinde herhangi bir değişiklik yapılmadan otomatik bir haber ajansı beslemesinden oluşturulmuştur.