Khed SDO bölge yetkililerini ve yerel milletvekilini tacizle suçladı

hulya

New member
Khed Alt Bölge Sorumlusu (SDO) Jogendra Katyare, Pune bölge koleksiyoncusu Suhas Diwase ve Milliyetçi Kongre Partisi (NCP) milletvekili Dilip Mohite Patil'i tacizle suçladığında idari ve siyasi çevrelerde heyecan yarattı. Hatta Katyare, üstlerinin baskısıyla intiharın eşiğinde olduğunu söyleyecek kadar ileri gitti.

Atyare ayrıca NCP Milletvekili Dilip Mohite Patil'i kendisini yasadışı iş yapmaya zorlamakla suçladı. (TEMSİLCİ RESMİ)

Katyare, İlçe Müdürü hakkında işlem başlatılması ve görevden alınması talebiyle Seçim Komisyonu'na yazı yazdı. Birinci sınıf bir memur olan Katyare, aynı zamanda Pune bölgesinde ek bir seçim memurudur.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

Ancak Diwase, astı tarafından öne sürülen tüm iddiaları reddetti ve şunları söyledi: “Memur (Katyare) hakkında halihazırda bir soruşturma sürüyor. Arazi edinimindeki rolü ve bunun için tazminat ödenmesi tartışmalıdır. Hükümete suiistimali ayrıntılarıyla anlatan bir rapor sunuldu. Bu memur, hizmet kurallarına uymak yerine, kendisine karşı gerekli işlemlerin yapılacağı üstlerine karşı suçlamalarda bulunuyor.”

Katyare ayrıca NCP Milletvekili Dilip Mohite Patil'i kendisini yasadışı iş yapmaya zorlamakla suçladı. Ancak Mohite Patil, Katyare'nin öne sürdüğü tüm iddiaları reddetti ve bunun yerine soruşturma yapılması çağrısında bulundu.

Mohite Patil, “Memur (Katyare) hakkında çok sayıda şikayet var. Khed Taluka'daki Pune Çevre Yolu için arazi edinimi gerçekleştirdi. Arsa için ödenen tazminatlarla ilgili şikayetler var. Merkezi Soruşturma Bürosu'nun (CBI) bu memur tarafından ele alınan tüm vakalarla ilgili soruşturma yapmasını talep ediyorum.”

“Ben Khed'e götürülürken memur bana parayı ödediğini söyledi. ₹Bu gönderiyi almak için 4.5 Crore. Neden bu kadar para ödedi? Bu memurla hiç tanışmadım ya da ondan yasa dışı iş yapmasını istemedim. Mohite Patil, önceki paylaşımında da intiharla tehdit etmişti” dedi.

“İlçe yönetimi kendisi hakkında soruşturma başlatınca ilçe tahsildarı ve bana yönelik iddialarda bulundu. Seçilmiş bir üye olarak koleksiyonerle her türlü iş için görüşebilirim ama o buna itiraz etti. Şimdi mecliste grev yapmayı planlıyorum ve bu yetkili hakkında soruşturma talep edeceğim” diye ekledi Mohite Patil.

Hemen hemen herkesin birbirini işaret ettiği dava, idari ve siyasi çevrelerde tartışma konusu haline geldi.