Lalit Patil uyuşturucu kaçakçılığı davasında 8 şüphelinin daha kimliği belirlendi

hulya

New member
Pune: Şehir polisi Pazartesi günü Pune mahkemesine yaptığı açıklamada, Bhushan Patil ve Abhishekh Balkawade’yi Nashik’te bir uyuşturucu fabrikası kurmakla suçlayan nakliyeye yardım eden sekiz şüphelinin daha tespit edildiğini söyledi.

Şehir polisi Pazartesi günü Pune mahkemesine yaptığı açıklamada, Nashik’te bir uyuşturucu fabrikası kurarken suçlanan Bhushan Patil (solda) ve Abhishekh Balkawade’ye uyuşturucu taşınmasına yardım eden sekiz şüphelinin daha tespit edildiğini söyledi. (HT)

Patil ve Balkawade’nin polis nezaretinin uzatılmasını isteyen müfettişler, Samadhan Kambale, Shivaji Shinde, Dishan Singh, Rahul Pandit, Imran Sheikh, Harish Pant ve Golu’nun (yalnızca adlarıyla tanımlanan) ikiliye mefedron üretim tesisini kurma konusunda yardımcı olduklarını söyledi. Shinde köyü yardım edebilirdi.

Pandit Mumbai’de bir hapishanedeyken polis, soruşturma için onun velayetini almak üzere mahkemeye başvurmaya karar verdi.

Polis (suç) komiser yardımcısı Amol Zende şunları söyledi: “Şüpheliler ikiliye MD ilaçlarının üretimi, nakliyesi ve satışında yardım etti. Sekiz gün daha polis nezaretinde tutulmasını talep etmiştik.”

Pazartesi günü Patil ve Balkawade, Birinci Sınıf Yargıç AC Birajdar’ın huzuruna çıkarıldılar ve mahkeme onları 20 Ekim’e kadar polis nezaretinde tuttu.

Polis Komiser Yardımcısı (ACP) ve soruşturma memuru Sunil Tambe, “Balkawade’deki evde yapılan aramada 3 kg ağırlığında altın taşlar, sekiz USB flash sürücü ve bazı CCTV görüntüleri ele geçirildi. USB bellek verilerini analiz ettikten sonra daha fazla bilgi ortaya çıktı.”

Pazartesi günü Lalit ve Bhushan Patil’in annesi mahkemede hazır bulundu. Şöyle konuştu: “Lalit’in uyuşturucu ticareti yaptığını televizyon haberlerinden öğrendik.”

Bu arada, Pune Polisi ve Uttar Pradesh Özel Görev Gücü (STF), geçen Salı günü Uttar Pradesh’teki Bahraich’ten uyuşturucu satıcısı Lalit’in kardeşi Bhushan ve ortağı Balkawade’yi tutukladı.

Yerawada Cezaevi’nde tutuklu bulunan Lalit, tüberküloz ve fıtık tedavisi için Sassoon Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak 2 Ekim’de Patil hastaneden kaçmayı başardı.

Yasadışı uyuşturucu kaçakçılığı yapmakla suçlanan Patil, 30 Eylül’de, Patil’in ortağı 29 yaşındaki Subhash Janaki Mandal’ın yaklaşık 1,71 kg bulundurmaktan tutuklandığı ve 53 miligram mefedronun tutuklandığı uyuşturucu karşıtı hücre baskını sonrasında tutuklandı. ₹2,14 crore.

Polis, Balkawade takma adının German’ın Lalit’in yakın arkadaşı olduğunu söyledi. Pune şehir polisinin Lalit’te ele geçirdiği telefonda German ismiyle yapılan aramaların ayrıntıları yer alıyordu. Polis, Bhushan ve German’ın Lalit’in Sassoon Hastanesi’nden kaçmasına yardım etmiş olabileceğinden şüpheleniyor. Ancak polis, detaylı bir sorgulamanın ardından Lalit’in kaçmasına yardım eden diğer isimlerin ortaya çıkacağını söyledi.

“Heyecan verici bir haber! Hindustan Times artık WhatsApp kanallarında
Bağlantıya tıklayarak bugün abone olun ve en son haberlerden haberdar olun! Buraya tıklayın!