Lalit Patil’in erkek kardeşi ve ortağı, anlaşmayı gerçekleştirmek için uyuşturucu sağladı: Pune polisi

hulya

New member
Pune polisi çarşamba günü mahkemeye, ellerinde uyuşturucu satıcısı Lalit Patil’in erkek kardeşi Bhushan Patil ve ortağı Abhishekh Balkawade’nin anlaşmayı gerçekleştirmek için tutuklanan diğer bir sanık Subhash Mandal’a uyuşturucu tedarik ettiğini gösteren CCTV görüntülerinin bulunduğunu söyledi.

İddia makamı, Mumbai Polisi’nin Nashik bölgesinin Shinde köyündeki MIDC’deki bir ilaç üretim tesisine yakın zamanda düzenlediği operasyonda polisin tesisten 150 kg MD ilacı ve hammaddesi ele geçirdiğini söyledi. (TEMSİLCİ FOTOĞRAFI)

Salı günü Pune polisi ve Uttar Pradesh Özel Görev Gücü (STF), koordineli bir operasyonla Bhushan ve Balkawade’yi tutukladı.

Bhushan ve Balkawade’nin tutuklanmasından bir gün sonra, Pune şehir polisi onları Pune mahkemesine çıkardı ve mahkeme onlara 16 Ekim’e kadar polis nezaretinde kalma hakkı verdi.

Polis nezaretini ararken savcılık, Mandal’ın sorgusu sırasında polisin Lalit’in Bhushan ve Balkawade ile birlikte Nashik’te bir mefedron (MD) üretim tesisi işlettiğini ve Mandal’ın aynı fabrikasından elde edilen 1,71 kg MD ürettiğini öğrendiğini söyledi. .

İddia makamı, Mumbai Polisi’nin Nashik bölgesinin Shinde köyündeki MIDC’deki bir ilaç üretim tesisine yakın zamanda düzenlediği operasyonda polisin tesisten 150 kg MD ilacı ve hammaddesi ele geçirdiğini söyledi.

“Elimizde Bhushan ve Blakawade’in Mandal tutuklanmadan önce uyuşturucu örneklerini ona teslim ederken çekilmiş CCTV görüntüleri var. Bu, hepsinin uyuşturucu kaçakçılığına bulaştığını gösteriyor,” dedi polis (suç) ek komiseri Ramnath Pokle.

Müfettişler, soruşturma sırasında Lalit’in Bhushan ve Blakawade ile birlikte yasadışı olarak MD ilaçları ürettiğini ve bunları çeşitli yerlerde sattığının tespit edildiğini söyledi.

Polis ayrıca sanıkların eyaletler arası ve uluslararası uyuşturucu bağlantılı bağlantıları olduğundan da şüpheleniyor. Ancak kesin ayrıntılar ancak detaylı bir incelemenin ardından ortaya çıkacak.

Polis ayrıca sanıkların eyaletin farklı yerlerinde buna benzer başka yasa dışı uyuşturucu üretim birimleri işlettiğinden de şüpheleniyor. Polise göre, Bhushan’ın kimya eğitimi konusunda uzmanlığı vardı ve Nashik’teki mefedron üretim tesisinin başkanıydı.

Polis Komiseri Yardımcısı (Suç) Amol Zende, “Teknik analiz sırasında Bhushan’ın hareketinden haberdar olduk ve STF Uttar Pradesh’in yardımıyla ikiliyi tutukladık.”

Yasadışı uyuşturucu kaçakçılığı yapmakla suçlanan Patil, 30 Eylül’de, Patil’in ortağı 29 yaşındaki Subhash Janaki Mandal’ın yaklaşık 1,71 kg bulundurmaktan tutuklandığı ve 53 miligram mefedronun tutuklandığı uyuşturucu karşıtı hücre baskını sonrasında tutuklandı. ₹2,14 crore.

Polis, Abhishekh’in (Alman) Lalit’in yakın arkadaşı olduğunu söyledi. Pune şehir polisinin Lalit’te ele geçirdiği telefonda Deutsch isimli aramalar tespit edildi.

Polis, Bhushan ve German’ın Lalit’in Sassoon Hastanesi’nden kaçmasına yardım etmiş olabileceğinden şüpheleniyor. Ancak polis, detaylı sorgulamanın ardından Lalit’in Sassoon Hastanesi’nden kaçmasına yardım eden diğer isimlerin ortaya çıkacağını söyledi.

“Heyecan verici bir haber! Hindustan Times artık WhatsApp kanallarında
Bağlantıya tıklayarak bugün abone olun ve en son haberlerden haberdar olun! Buraya tıklayın!