Maha'da kız öğrencilere dövüş sanatları eğitimi

hulya

New member
Pune: Maharashtra hükümeti, eyalet genelindeki devlet okullarında ve özel okullarda okuyan kızlara, onlara öz savunma becerileri kazandırmak amacıyla bir dövüş sanatları eğitim programı başlattı. Salı günü eğitim müdürlüğünden gelen genelgeye göre karate eğitim programı yakında başlayacak. Bu gelişme, Mumbai'deki bir pansiyonda bir öğrencinin öldürüldüğü yönündeki son rahatsız edici haberler ışığında hayati önem taşıyor.

Maharashtra hükümeti, eyalet genelindeki kamu ve özel okullarda okuyan kızlar için bir dövüş sanatları eğitim programı başlattı. ((TEMSİLCİLİK RESİM))

2014 Maharashtra Eyaleti Kadın Politikası, eyaletteki kadın haklarını teşvik etmeyi ve korumayı amaçlıyor ve kadın öğrenciler, politikanın amaçlarını aşılamak için üç aylık meşru müdafaa eğitimine tabi tutulacak.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

Bu arada İdari Görevli, Eğitim Komiseri Rajni Gawde, bu konuyla ilgili tüm ilk, orta ve orta okul müdürlerine bir mektup gönderdi.

Buna göre Müdürlük bir genelge yayınlayacak ve eyaletteki daire başkanlıklarına, kendi yetkileri altındaki okullarda kızlara yönelik karate eğitimi faaliyetleri yürütmeleri yönünde talimat verecek.

Bu girişimin amacı eyaletteki yaklaşık 1,5 milyon kız çocuğuna meşru müdafaa eğitimi vermek.