Marathi aktörünün oğlunun adı seçim sezonunda sosyal medyada tartışmalara yol açıyor

hulya

New member
Pune: Seçim ateşi kızışırken, Marathi aktörünün 11 yaşındaki oğlunun adı sosyal medyada siyasi imalarla dolu bir tartışmaya yol açtı.

Marathi aktör Chinmay Mandlekar'ın 11 yaşındaki oğlunun adı, seçim ateşi yükselirken sosyal medyada siyasi imalarla bir tartışmaya yol açtı. (HT)

Marathi aktör Chinmay Mandlekar Pazar günü yaptığı açıklamada, oğluna 'Jehangir' adını verme konusunda trollerle karşılaştığı için Chhatrapati Shivaji Maharaj rolü için oyuncu seçmeye devam etmeyeceğini duyurdu. Trolleme ve Mandlekar'ın sosyal medyadaki öfkesi, seçim sezonunda sağ kanat ve Kongre destekçileri arasında tartışma konusu haline geldi

HT, her zaman, her yerde kriket yakalamanın tek adresi olan Crick-it'i tanıtıyor. Şimdi keşfedin!

Oğluna 11 yıl önce Jehangir adı verilmiş olsa da son dönemde sosyal medyadaki ilgi sol ve sağ destekçiler arasında tartışmaya yol açtı.

Jehangir, Hindistan'ın dördüncü Babür imparatoru ve Ekber'in oğludur. Chhatrapati Shivaji Maharaj, hayatının çoğunu Babür İmparatorluğu ile çatışma içinde geçirdi.

Aktörün eşi Neha Joshi-Mandlekar, bir Haberda Jehangir'in Farsça'da “dünyanın fatihi” anlamına geldiğini söyledi ve bu da onu oğluna isim vermeye sevk etti.

Geçmişte altı filmde rol alan ve Maratha savaşçı kralı rolünü oynayan Mandlekar, sosyal medyadaki trollemeye tepki göstererek, bir Haber yayınlayarak trollemenin aileyi duygusal ve zihinsel olarak etkilediğini söyledi.

“Chatrapati Shivaji Maharaj rolünü oynadığım ve oğluma Jehangir adını verdiğim için trollendim. Adından dolayı ailemiz acımasız eleştirilere ve olumsuz tepkilere maruz kaldı ve bu da bizi büyük endişeye sevk etti. Hem Maharashtra'da hem de ötesinde Chhatrapati Shivaji Maharaj'ı canlandırdığım için hayranlık ve övgüler alma şansına sahip oldum. Eğer ailem bu rolden dolayı sıkıntıya girerse, onu canlandıran rolleri artık kabul etmeyeceğimi saygıyla duyuruyorum” dedi.

Mandlekar'ı destekleyen genel sekreter ve MNS çalışma başkanı Shalini Thackeray şunları söyledi: “Daha önce bu ülkedeki birçok büyük şahsiyete Jehangir deniyordu. Marathi sanatçılarının kişisel hayatlarını eleştirerek ve yorum yaparak morallerini bozmak ve taciz etmek istiyorlar. Ben ve MNS Chitrapat Sena, Chinmay'in yanındayız. Chinmay'den sosyal medyadaki bu akılsız trollere müdahale etmemesini ve iyi işlere devam etmesini rica ediyorum.”

Yakın zamanda Shiv Sena'ya katılan oyuncu Kiran Mane de Mandlekar'ın eşinin paylaşımına tepki gösterdi. “Geçen gün Chinmay Mandlekar'da çok küçük, önemsiz bir trolleme yaşandı. Aslında bu yanlış ama bugünlerde genel olarak yaşananlarla karşılaştırıldığında çok hafifti.”

Kongre destekçisi Pratik S Patil şunları söyledi: “Chinmay Mandlekar, Kashmir Files gibi propaganda yayan filmler yapmaktan keyif alıyor. “Başkalarının evlerine nefret saçarken, nefretin közleri de onun evine girdi.” Mandlekar, Kashmir Files'da, onu sürgüne gönderen militan bir komutanı canlandırdı. 1990'larda vadiden gelen Keşmir Panditleri.

Avdhoot Gupte, Rutuja Deshmukh, Mandar Bhide, Ravi Jadhav ve Siddharth Chandekar gibi Marathi film endüstrisi kişilikleri, Mandlekar ailesini desteklemek için ortaya çıktı ve sosyal medyada paylaşımlarda bulundu.