MPCB, ilaç vakasına karışan ilaç departmanına kapatma bildirimi yayınladı

hulya

New member
PUNE Maharashtra Kirlilik Kontrol Kurulu (MPCB), 20 Şubat'ta binlerce crore değerinde uyuşturucunun ele geçirildiği Kurkubh fabrikası için kapatma bildirimi yayınladı.

MPCB, 20 Şubat'ta uyuşturucu ele geçirilmesinin ardından Kurkubh'daki bir fabrikanın kapatıldığını duyurdu. ((TEMSİLCİLİK RESİM))

Kurul, bu kuruluşun, Kurul tarafından verilen yetki kapsamında izin verilmeyen ürünü ürettiğini belirtti.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

Büyük bir uyuşturucu karşıtı operasyonda Pune şehir polisi toplam 1.100 kg'dan fazla MD uyuşturucusu ele geçirdi ₹MIDC Kurkumbh'daki bir ilaç üretim birimi olan “Earth Chem Laboratories”den 2.200 crore.

MIDC Kurkumbh bölgesi, Pune'daki MPCB bölge ofisinin yetki alanına girmektedir. Ünitenin kurulması için bölge müdürlüğünden onay alınması ve aynı zamanda çevre ihlallerinin önlenmesi şartını da sağlaması gerekmektedir; B. su ve hava kirliliği.

MPCB bölge müdürü Ravindra Andhale, “Kurul şirkete karşı kapatma emri çıkardı. Ayrıca ilgili yetkililere şirkete su ve elektrik tedarikinin kesilmesi yönünde talimat verdik.”

İlaç birimi, aralarında Kovid-19 ilaçları, akıl sağlığı, tüberküloz, tansiyon, ağrı kesiciler ve diğerlerinin de bulunduğu 25 farklı ürün kategorisinde üretim yapıyordu.

MPCB yetkilileri, yasa dışı uyuşturucu üretim faaliyetlerinden haberdar olunca 21 Şubat'ta söz konusu birimi ziyaret ederek yasal işlem önerisinde bulundu.

Yetkililer, izin koşullarında cihazın sıfır sıvı çıkışı sağlayamadığını bildirdi. Ayrıca 2 no'lu parselde üretilen ürün türlerine ilişkin detay verilmedi. A-70, MIDC Kurkumbh.

Bu temelde, kurul, 1974 tarihli Su (Kirliliğin Önlenmesi ve Kontrolü) Yasası ve 1981 tarihli Hava (Kirliliğin Önlenmesi ve Kontrolü) Yasası hükümleri uyarınca, normlara uyulmaması ve buna neden olması nedeniyle birime daha sıkı bir bildirimde bulundu. Çevredeki su ve hava kirliliği.