'Mümkün olmayacak': Shinde ve Fadnavis, Pawar'ın Baramati konutunda öğle yemeği davetini reddetti

hulya

New member
Pune: Maharashtra Başbakanı Eknath Shinde ve yardımcısı Devendra Fadnavis, Cuma günü Milliyetçi Kongre Partisi (SCP) şefi Sharad Pawar'ın Cumartesi günü Baramati'deki evindeki öğle yemeği davetini reddetti.

Başbakan Eknath Shinde (sağda) ve yardımcısı Devendra Fadnavis Cuma günü Milliyetçi Kongre Partisi (SCP) şefi Sharad Pawar'ın Baramati'deki evindeki öğle yemeği davetini reddetti. (HT DOSYASI)

İki liderin daveti reddetme nedeni olarak yoğun programı göstermesi, Pawar'ın kendisi eyaletin davetli listesinde olmamasına rağmen Shinde, Fadnavis ve Ajit Pawar'ı evinde öğle yemeğine davet etmesi siyasi çevrelerde heyecan yarattı. Aynı gün hükümet programı şehri.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

Pawar'ın daveti, Lok Sabha seçimleri öncesinde siyasi bir hamle olarak görüldü, çünkü kızı Supriya Sule, Baramati'de Ajit'in karısı Sunetra ile zorlu bir mücadeleyle karşı karşıya kalacak gibi görünüyor.

Bunun ardından hükümet Cuma günü revize edilmiş bir davetiye yayınladı ve kıdemli Pawar'ın adını not etti.

Pawar'ın davetine yanıt veren Shinde, seksen yaşındaki kişiye şöyle bir mektup yazdı: “28 Şubat 2024 tarihli mektubunuzu aldım. “Beni evinize öğle yemeğine davet ettiğiniz için teşekkür ederim.” Ancak önceden planlanmış olaylar nedeniyle bu sefer istesem bile gelemediğim için özür dilerim.”

Shinde ayrıca gelecekte kesinlikle Pawar'ın evinde yemek yeme şansı yakalayacağını yazdı.

Ayrı bir mektupta Fadnavis, Cumartesi günü gerçekleşen birçok olaya değindi ve iş fuarı programından sonra Vadhu Budruk'taki Chhatrapati Sambhaji Maharaj anıtının temel atma töreninin ve devrimci Lahuji Vastad Salve anıtının temel atma töreninin daha yapıldığını söyledi. da organize edildi.

“İki önemli program arka arkaya düzenlenecek olduğundan tüm gün oldukça yoğun geçecek. Bu nedenle acil davetinizi bu sefer kabul edemiyorum. Tekrar teşekkür ederim,” diye ekledi Fadnavis.

83 yaşındaki devlet başkanı, 2 Mart'ta Başbakan ve iki yardımcısını öğle yemeğine davet etti.

“Eknath Shinde, eyaletin CM'si olarak yemin ettikten sonra ilk kez Baramati'ye geliyor ve Baramati'deki Namo Maharojgar etkinliğine katılmak üzere yaptığı ziyaretten çok mutluyum. Mektubunda, “Bu yüzden sizi, etkinlikten sonra diğer kabinedeki meslektaşlarımla birlikte benim dairemde yemeğe davet etmek istiyorum” diye yazdı.