Öğretmen işe alım süreci: Suraj Mandhare, sahte tekliflere kanmayın diyor

hulya

New member
Eyalette merakla beklenen öğretmen alım süreci son aşamaya geldi ve uygun adayların atanmasına yönelik bilgisayarlaşma süreci devam ediyor.

Zilla topluluğu ve özel eğitim kurumlarının reklamı, devlet eğitim departmanının Pavitra portalı aracılığıyla yayınlandı. (HT FOTOĞRAF)

Eyalet eğitimden sorumlu komiseri Suraj Mandhare, “Bu tamamen şeffaf ve bilgisayarlı bir süreç, ancak adayların dikkatli olması ve sahte tekliflerin ve dolandırıcıların tuzağına düşmemesi gerekiyor” dedi.

Kriket heyecanını daha önce hiç olmadığı gibi, yalnızca HT'de keşfedin. Şimdi keşfedin!

Beş yılı aşkın bir beklemenin ardından eyaletteki öğretmenlerin işe alım süreci başladı ve yaklaşık 21.678 boş kadro için duyurular yapıldı. Zilla topluluğu ve özel eğitim kurumlarının reklamı, devlet eğitim departmanının Pavitra portalı aracılığıyla yayınlandı.

“Bazı adaylar, bazı ajanların daha önceki işe alımlarda adayları iş bulacaklarına dair yalan vaatlerde bulunarak aldattıklarını söyledi. Faillerin yakalanmasına çalışılırken adayların da dikkatli olması gerekiyor” diye konuştu.

Mandhare, adayların hile yapmasına ajanların veya diğer dolandırıcıların dahil olması halinde, telefon görüşmelerinin veya fotoğraflarının kanıtlarının saklanması gerektiğine itiraz etti.

Mağdur olan varsa ilgili karakola tutanak tutturmalı, hemen harekete geçeceğiz” dedi.