Pawar’ın torunu Rohit, NCP’de daha büyük bir role hazır mı?

hulya

New member
Milliyetçi Kongre Partisi’nin (NCP) lideri PUNE Sharad Pawar, yeğeni Ajit Pawar’ın Pazar günü diğer üst düzey liderlerle birlikte Bharatiya Janata Partisi-Shiv Sena hükümetine katılmasının ardından büyük yeğeni Rohit’i partinin genç yüzü olarak terfi ettirdi.

NCP Başkanı Sharad Pawar ve torunu Rohit Pawar, Pune’daki Modibaug konutunda. NCP başkanı Sharad Pawar, yeğeni Ajit Pawar’ın Maharashtra hükümetine katılmasının ardından büyük yeğeni Rohit’i partinin genç yüzü olarak terfi ettirdi. (KALPEŞ NÜKTE)

Ajit’in isyanının haberi yayıldığında Pawar’ın evine ilk koşan Rohit oldu.

Pawar kıdemli, Pazar günü Pune’daki Modi Baug konutunda düzenlediği basın toplantısında Rohit’ten yanına oturmasını istedi. Medya ile etkileşimi sırasında Pawar, “Karşı partiye katılan eski meslektaşlarım için endişelenmeme gerek yok. Önceliğim Maharashtra için yeni liderlik yaratmak.”

Pawar’a yakın bir Pune NCP lideri, yorumlarının, partideki ayaklanmanın ardından Pawar’ın genç liderlerin, özellikle de yeni nesil kıdemli liderlerin, Sunil Tatkare ve kızının durumunda olduğu gibi, onu terk edebileceğini hissettiği Haberin Detaylarıa aykırı olduğunu söyledi. Aditi.

Genellikle beyaz bir gömlek ve kot pantolonla görülen Rohit, siyasi kariyerinin başından beri büyük amcasına yakın görülüyor ve kıdemli lider tarafından partide daha büyük bir rol için yetiştirildiği söyleniyor.

37 yaşındaki, NCP lideri Sharad Pawar’ın ağabeyi Appasaheb’in torunu ve ailenin dördüncü kuşak üyesi, şu anda Ahmednagar bölgesindeki Karjat Jamkhed seçim bölgesinde milletvekili.

2017’de Baramati yakınlarındaki bir seçim bölgesinde Zilla Parishad seçimlerine katılarak siyasete girdi.

Sharad Pawar Pazartesi günü Karad’a gitmek üzere yola çıktığında ona Rohit eşlik etti. Son iki gündeki değişikliklerin üzerinde çalışılacak daha geniş bir siyasi tuval oluşturup oluşturmadığı sorusuna Rohit, “Siyasi tuvali hiç düşünmedim. Partide ve bana oy veren insanlar için çalıştım.”

Ancak bu yılın başlarında Maharashtra Cricket Association’ın (MCA) başkanı seçilen Rohit, amcası Ajit’i eleştirmemeye dikkat etti. “Ajit Dada, insanlar için çalışmak söz konusu olduğunda kişisel ve politik olarak bana çok yardımcı oldu ve ona her zaman saygı duyacağım. Ancak Sharad Pawar benim akıl hocamdı ve beni siyasetle tanıştırdı. Bu yüzden her zaman onun yanında olacağım” dedi Rohit.

Pawar ailesine yakın olan üst düzey bir Pune siyasi lideri, kimliğinin açıklanmamasını istedi ve şöyle dedi: “Pawar, Rohit’in yakın gelecekte bir dereceye kadar Ajit Pawar’ın yerini alacağına dair açık bir mesaj gönderdi.”

Rohit’in babası Rajendra Pawar, Baramati’de çeşitli tarımsal faaliyetler için önemli bir kuruluş olan Baramati Agro Trust ile ilgileniyor.

Sharad Pawar, Mayıs ayının ikinci haftasının başlarında parti liderliğinden ayrılma kararını geri aldığında, Rohit de dahil olmak üzere seçilmiş liderler Mumbai’de hazır bulundu. Pawar daha sonra üst düzey yöneticilerin basın toplantısına davet edilmediğini açıkladı.