Pune'da Tepe Güvenliği İçin Orman Yönetim Komiteleri Atandı

hulya

New member
Tepelerdeki orman alanlarını düzenlemek için Pune orman departmanı 4 Mart'ta şehirde beş Kentsel Ortak Orman Yönetim Komitesi (UJFMC) atadı. Komiteler, topluluk üyelerinin katılımıyla birlikte yerel sakinleri, STK gönüllülerini ve ormancılık yetkililerini içermektedir. Pune orman departmanından üst düzey bir yetkili, panelin yakında orman departmanının yardımıyla tepelere yönelik düzenleyici normları sonuçlandıracağını söyledi.

Orman alanlarında rahatsızlığa neden olan kişiler hakkında departmana çok sayıda şikayet gelmektedir. (HT DOSYASI)

Yakın zamanda Vetal Tepesi'nde bulunan sarhoş durumdaki iki kızın viral Habersu, orman departmanını kentsel orman güvenliği konusuna öncelik vermeye ve ortak bir kentsel orman yönetim komitesi oluşturmak üzere şehrin farklı bölgelerinden vatandaşlar ve doğa severlerle bir toplantı yapmaya sevk etti. .

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

4 Mart'taki toplantıya Pune Orman Bölümü orman koruyucu yardımcısı Mahadev Mohite ve diğer yetkililer katıldı.

Mohite şunları söyledi: “Uzun süredir bazı insanlardan kaynaklanan nüansları önlemek için kentsel orman alanlarına erişimi düzenlemeyi planladık. Şu anda ortak orman yönetim komiteleri kırsal alanlarda ve çevresel açıdan nispeten hassas olan Sinhagad, Kaas ve Mahabaleshwar gibi yerlerde faaliyet gösteriyor. Topluluk katılımı ve yerel temsil, komitelerin bu yerlerde iyi çalışmasına yardımcı olur. Benzer bir model, şehrin yetki alanı içindeki kentsel orman alanları için de uygulanacaktır. Bu yüzden şehir için UJFMC'yi kurduk.”

Orman alanlarında rahatsızlığa neden olan kişiler hakkında departmana çok sayıda şikayet gelmektedir. Orman Dairesi Başkanlığı liderliğindeki komiteler, orman alanlarına giriş ve ziyaret saatlerine ilişkin normların belirlenmesinden sorumlu olacak.

“Pune'da belediye seçimleri yapılacağı için şu anda ilçelerden temsilci yok. Mohite, koğuş temsilcileri seçildikten sonra komitelerin yeniden yapılandırılacağını söyledi.

Komiteler

Şu anda beş tepe için komiteler atandı: Hanuman, Taljai, Vetal, Wanowrie ve Bavdhan. Komitenin asıl görevi kentsel orman alanlarının yönetimidir. Aşağıdaki gibi idari faaliyetleri finanse etmek için kullanılan geliri elde etmek amacıyla giriş ücretleri toplarlar: B. orman alanlarını denetleyecek personelin işe alınması ve orman güvenlik ekipmanlarının satın alınması. Devriyelerde komite üyeleri de görev alacak.