Pune’daki SPPU’da klasik bir dans kompleksi oluşturuluyor

hulya

New member
Pune: Pune Bölge Şefi ve Yüksek ve Teknik Eğitim Eyalet Bakanı Chandrakant Patil, şehirde son teknoloji bir klasik dans kompleksinin inşa edildiğini duyurdu. Bakan Pazar günü yaptığı açıklamada, Savitribai Phule Pune Üniversitesi (SPPU) kampüsünde dört hektarlık alana inşa edilecek projenin yüksek öğrenim departmanı ve bölge planlama geliştirme komitesinden fon alacağını söyledi.

Pune Bölgesi Başbakanı ve Yüksek ve Teknik Eğitim Eyalet Bakanı Chandrakant Patil, Pune’daki SPPU’da (resimde görülen) son teknoloji bir klasik dans kompleksinin kurulduğunu duyurdu. (HT)

“Pune, eyaletin kültürel başkentidir. Patil, sanatçıların ve diğerlerinden Pune’da özel bir dans tanıtım platformu talebini karşılamak için SPPU’da kurulacak” dedi.

Tiyatrolu dans kompleksi, tahmini bir fiyata kurulacaktır. ₹225 crore ve ₹Bölge Planlama Geliştirme Komitesi tarafından 25 crore sağlandı ( ₹10 crore) ve Devlet Yüksek ve Teknik Eğitim Bakanlığı ( ₹15 crore) ilk aşama için.

“Kalan fonlar Devlet Yüksek ve Teknik Eğitim Bakanlığı ve SPPU aracılığıyla yönlendirilecek” dedi.

SPPU Rektör Yardımcısı Prof. Buna göre, eyalet hükümetine bir teklif iletildi.”

SPPU’nun Lalit Kala Kendra Bölümü Başkanı Prof Praveen Bhole şunları söyledi: “Bölüm, sanat formlarının teorik kısmını öğretiyor ve yeni dans kompleksi, öğrencilerin ve diğerlerinin klasik dans formlarını öğrenip icra etmeleri için bir sahne sağlayacak.”