Shetti'nin MVA'ya dahil edilmesine karşı çıkan Sena (UBT) lideri görevden alındı

hulya

New member
Swabhimani Shetkari Sanghatana başkanı Raju Shetti'nin Maha Vikas Aghadi'ye (MVA) dahil edilmesine itiraz etmesinden iki gün sonra, Shiv Sena'nın (UBT) Kolhapur bölge şefi Murlidhar Jadhav'ın yerine başka bir lider Vaibhav Ugale getirildi. Parti bunu perşembe günü kendi sözcüsü Saamana aracılığıyla duyurdu.

Jadhav, Salı günü Matoshree'de Shiv Sena (UBT) şefi Uddhav Thackeray ile görüştükten sonra Shetti'nin MVA'ya olası girişini sorgulamıştı. (TEMSİLCİ FOTOĞRAFI)

Jadhav, Salı günü Matoshree'de Shiv Sena (UBT) şefi Uddhav Thackeray ile görüştükten sonra Shetti'nin MVA'ya olası girişini sorgulamıştı. Jadhav, çiftçi liderinin önceki seçimlerde Sena'ya karşı çalıştığını iddia etmişti.

Geçtiğimiz yılı sonlandırın ve 2024'e HT ile hazırlanın! buraya tıklayın

Jadhav ayrıca Sena liderliğine, yaklaşan Lok Sabha seçimleri için Kolhapur bölgesindeki Hatkanagale'den aday olarak kendisini desteklememeleri yönünde çağrıda bulundu.

Jadhav'ın liderliğe karşı çıkarken görüşlerini kamuoyuna açıklaması pek hoş karşılanmadı. “Shetti, 2014 veya 2019 meclis seçimlerinde, hepimiz onun 2014 LS seçimlerinde zaferi için çalıştığımız gibi, Sena'nın çıkarlarına aykırı çalıştı. Uddhavji'den Hatkanangle koltuğu için kendi adını dikkate almamasını rica ediyorum,” demişti Jadhav.

Yerel liderlere göre Jadhav, Shetti gibi LS anketlerinde Hatkanangle koltuğuna itiraz etmekle ilgileniyor. Ancak çiftçi lideri, partisinin MVA ile el ele vermekle ilgilenmediğini ve seçimlere tek başına katılacağını açıkça belirtti.

“Jadhav, Thackeray ile görüştükten sonra basın toplantımı görmeliydi. MVA ile güçlerimizi birleştirmeyeceğimi zaten açıkça belirtmiştim” dedi Shetti.

Jadhav'ın Kolhapur bölge şefliği görevinden alınması üzerine, “Bu Sena'nın iç meselesi ve ben bu konuda yorum yapacak durumda değilim” dedi.

Shiv Sena lider yardımcısı Sanjay Pawar, Jadhav'ın yorumlarını eleştirdi.