SPPU, Katar'dan sonra diğer ülkelerde de eğitim merkezleri kuracak

hulya

New member
PUNE: Yabancı üniversitelerin Hindistan'da eğitim merkezleri kurması yaygın bir uygulama olsa da, Savitribai Phule Pune Üniversitesi (SPPU) artık Katar'da olduğu gibi diğer ülkelerde de eğitim merkezleri kuracak. Kazakistan, Gürcistan ve Nepal gibi ülkeler üniversitenin buralarda eğitim merkezleri kurmasını şart koşuyor.

SPPU Kazakistan, Gürcistan ve Nepal'de eğitim merkezleri kuruyor. (HT DOSYASI)

SPPU Rektör Yardımcısı Profesör Suresh Gosavi şunları söyledi: “Ülkeden gelen öğrencilerin büyük bir yüzdesi yüksek öğrenim için yurt dışına gidiyor. Bu nedenle yabancı üniversitelerin Hindistan'da eğitim merkezleri kurmasına izin veriliyor. SPPU, Katar'da bir eğitim merkezi açtı. Bundan sonra üniversite, başka ülkelerden de talep geldiği için bu uluslararası merkezleri genişletmeyi düşünüyor.”

Amazon indirim sezonu geldi! Şimdi kendinize davranın ve tasarruf edin! buraya tıklayın

“Katar'daki eğitim merkezine tepkiler iyiydi ve bu yıl birçok yeni merkez eklendi. SPPU'dan Kazakistan, Gürcistan ve Nepal gibi ülkelerde eğitim merkezleri açması istendi. Buna göre bir veya iki ülke de ziyaret edildi. Onay ve diğer teknik prosedürler değerlendirildikten sonra artık bu ülkelerde eğitim merkezlerinin açılmasına karar verilecek” dedi.

Katar'daki merkezde bu yıl Bachelor of Commerce, Bachelor of Management ve Bachelor of Science (Fizik) gibi dersler verilmeye başlandı. Biyoteknoloji dersinin önümüzdeki eğitim-öğretim yılından itibaren başlatılması planlanmaktadır. Fikir, SPPU yönetimi tarafından sağlanan bilgilere göre, bu kursun öğrencilerini bir eğitim projesi kapsamında üç hafta boyunca Pune'a götürmek.