SPPU personeli süresiz grevde; sınav sonuçlarını etkiler

hulya

New member
Pune: Savitribai Phule Pune Üniversitesi (SPPU) Sınavlar Departmanı, sonuçları mümkün olan en kısa sürede duyurmak için savaş temelinde çalışıyor. Ancak SPPU idari personelinin Salı günü süresiz greve gitmesi nedeniyle sonuçlar gecikecek. Yetkililer, SPPU yönetim personelinin çeşitli talepleri nedeniyle grevde olduğunu söyledi.

SPPU sınav departmanının sonuçları zamanında bildirme çabaları, idari personel tarafından ilan edilen süresiz bir grevle kesintiye uğrayabilir. ((ÖRNEK İÇİN RESİM))

Ülkedeki çoğu üniversitenin sonuçları açıklandı. SPPU’daki çok sayıda öğrenci ve ayrıca Palkhi nedeniyle bazı konuların sınavı ertelendi ve sonuçlar açıklanamadı. Üniversiteye bağlı üniversitelerin profesörleri, tüm cevap kağıtlarının erkenden kontrol edilmesine ve öğrencilerin notlarının üniversiteye iletilmesine yardımcı olur.

Artık daha ileri mesleki kurslara kabul için final öğrencilerinin sonuçlarının duyurulması gerekmektedir.

Çeşitli mesleki kursların kabul süreci, üniversite sonuçlarının gecikmesi nedeniyle durdurulmuştur. İşçi sendikası SPPU’nun grevi nedeniyle büyük bir kafa karışıklığı riski var. Savitribai Phule Pune Üniversitesi Öğretmen Olmayan Sevak Ortak Komitesi Rektör Yardımcısı ile çeşitli talepleri tartıştı. Ancak ana talepler henüz karara bağlanmadı.

“YÖK Başkanlığı ve Üniversite Yönetimi ile terfi teşviki konusunda 10-15 gün içerisinde ortak Eylem Komisyonu toplantısı yapılması kararlaştırıldı. Ancak üniversite toplantıyı organize etmeyerek personeli yanılttı. Ayrıca kalan alacakların Yönetim Kurulu’nun onayına sunulması gerekir. Ancak bu konuda da olumlu bir hareket olmadı, bu yüzden protesto etmeye karar verdik” dedi SPPU işçi sendikası lideri Sunil Dhiwar.

Yetkililer, üniversitenin öğretim üyesi olmayan personelinin greve devam etmesi halinde, sınavlar bölümünün çalışmalarının durma noktasına gelme ve sonuçların gecikmesi halinde öğrencilerin akademik kayıplarla karşılaşma olasılığının olduğunu söyledi.