Temizlik görevlisi Nirmalya’da altın zinciri bulup iade etti

hulya

New member
Pimpri Chinchwad Municipal Corporation’ın (PCMC) bir temizlik çalışanı, 100.000 dolar değerindeki altın kolyeyi (Mangalsutra) iade etti. ₹Cumartesi günü Ganpati Visarjan sırasında kazara Nirmalya ile birlikte atılan 40.000 kişi.

Nadvikar, Nirmalya’yı atarken yanlışlıkla çiçekler ve diğer eşyalarla birlikte altın zinciri de düşürdü. (TEMSİLCİ FOTOĞRAFI)

Yetkililere göre olay, Cumartesi akşamı Chinchwad sakini Nandkumar Nadvikar’ın Chinchwad Ghat’ta Ganpati ve Gauri Visarjan’ı aradığı sırada meydana geldi.

Nadvikar, Nirmalya’yı atarken yanlışlıkla çiçekler ve diğer eşyalarla birlikte altın zinciri de düşürdü. Ancak aile ancak Pazar sabahı zincirin kaybolduğunu fark etti.

Nadvikar’a göre aile akşam 6 civarında ghat’a gitti ve altın zinciri kazara su kaynağının yanındaki Nirmalya Kalash’a yerleştirdi.

“Pazar sabahı bunu öğrendik ve hemen olay yerine gittik. Bu kadar büyük bir Nirmalya yığınını görmek korkutucuydu ve altın zinciri bulmak zordu. PCMC personelini altın zincir konusunda uyardık ve onlar da onu bulmamıza yardımcı oldular” dedi Nadvikar.

Temizlik işçisi olan 50 yaşındaki Sopan Londhe, kayıp haberini aldıktan sonra büyük çöp yığınını aradı. Altın zinciri bulmayı başardı ve onu Nadvikar ailesine iade etti.

Londhe, büyük bir çöp yığınının bulunduğunu, altın zinciri bulmanın zor olduğunu belirtti.

“Aile altın takıları bulunca mutlu oldu ve bir ödül teklif etti ama biz ödül için çalışmıyoruz. Yirmi yıldır temizlik işçisi olarak çalışıyorum. On yıl önce benzer bir durumda çöpte altın bir zincir buldum. Ailenin izini sürdüm ve onlara teslim ettim” dedi.